Newsletter Červen 2017 Newsletter

I když obvykle očekáváme, že letní období bude trochu pomalejší, jsme si jisti, že v letošním roce tomu tak nebude. Objevují se stále nové developmenty a jiné projekty a na trh přicházejí zajímaví noví investoři. My sami jsme zaneprázdněni čím dál více; některé z našich probíhajících projektů se začínají rychle hýbat a jiné zajímavé novinky jsou na obzoru.

I pod veškerou tíhou práce jsem si však našel čas k rozvoji obchodních příležitostí na golfovém hřišti! To samozřejmě není žádné „utrpení“, jelikož golf je jednou z mých největších zálib. Co je ale pro nás hlavní, je fakt, že se GK v tomto roce stala jedním ze sponzorů Development Tour, což nám jistě pootevře dveře k mnoha zajímavým lidem z oblasti realit.

Doufám, že se s některými z vás brzy potkám na greenu!

Celý článek

Víte, co přesně vlastně dělá architekt? Blog

Stát se architektem zřejmě zní jako jedna z těch vysněných prací; kreativní, zajímavá, dobře hodnocená a považovaná, a pro mnoho těch, kteří se touto cestou vydali, jejich práce přesně tímhle je, ale mnohem složitější a rozmanitější, než by mnoho lidí očekávalo.

Každý ví, že architekti navrhují různé druhy budov, a že předtím, než je možné něco postavit, musí architekt vypracovat přesný projekt dle zadání investora. Pro ověření jeho cílových představ architekti většinou také vytváří vizualizace, či fyzický model budoucí budovy, který pomůže návrh lépe vysvětlit. Následně je budova postavena stavební firmou, jež se řídí pokyny architekta. Práce architekta je však mnohem více, zvláště potom v takové kanceláři, jako je GeddesKaňka, kde se tým pyšní schopností řídit celý projekt od začátku do konce.

Abychom to vysvětlili trochu blíže, je důležité zmínit, že se mnoho architektonických kanceláří zaměřuje a specializuje na navrhování určitých typů budov, jako jsou kanceláře, obchodní centra, velké bytové objekty nebo menší rodinné domy či interiéry. Ale pak jsou tu ty, které jsou schopny a chtějí pracovat na všech typech projektů, obvykle současně. GeddesKaňka je jednou z nich – začali jsme se zaměřením na obchodní centra (náš první velký projekt byla práce na obchodním centru Olympia v Brně), ale během následujících let jsme rozvíjeli naši strategii, částečně tak, aby odpovídala vývoji trhu, a částečně díky lidem, kteří projevili zájem připojit se k našemu týmu. Proto v dnešní době, ačkoli se vždy těšíme z práce na velkém a významném projektu, máme v týmu také třeba interiérové designéry. Domníváme se, že pro některé lidi v České republice je stále překvapující, že architekt může navrhnout i jejich kuchyň nebo koupelnu!

Co tedy vlastně architekt dělá, když získá zakázku, kupříkladu na rozsáhlý projekt kanceláří? Za prvé, architekti musí mít svatou trpělivost, protože proces navrhování až po dokončení realizace stavby může trvat i řadu let v závislosti na rozsahu stavby., Povolení k umístění stavby, posouzení vlivů na životní prostředí (EIA), stavební povolení, tendrová a prováděcí dokumentace, stejně jako schůzky a vyřizování různých žádostí dotčených orgánů, jakými jsou např. památkáři, to jsou všechno věci, které musí architektonické kanceláře řešit více či méně na každodenní bázi.

Během procesu zpracování dokumentace neustále pracujeme na harmonogramu, a to především z důvodu, že se poměrně často po zpětné vazbě úřadů musí zcela změnit. Navzdory tomu i nadále připravujeme další etapy projektu a po získání stavebního povolení připravujeme i tendr (podklady pro výběr zhotovitele stavby), abychom pomohli klientovi vybrat stavební firmu, která na základě prováděcí dokumentace realizuje stavbu.

Ve skutečnosti se většinou jedná o časově nejnáročnější část práce, která k projektování neodmyslitelně patří a s tím je spojena i největší radost, protože po vydání všech povolení nejsou již žádná správní omezení a po dokončení prováděcí dokumentace se může začít realizovat.

Na druhou stranu, největším „omezením“ jsou obvykle finanční možnosti klienta.a trpělivost je v celém procesu důležitá vícekrát; například při řešení závěrečných detailů na stavbě včetně dokončování okolí objektu.. I přes veškeré plánování se z původního „týdne či dvou“ může při změně počasí jednoduše stát několik měsíců.

Nejlepší součástí práce architekta je samozřejmě její tvůrčí stránka, která je spojena s odměnou v podobě zrealizované stavby. Právě pohled na ni je zadostiučiněním za veškerou předchozí trpělivost a tvrdou práci.

Celý článek

Rovnice o mnoha neznámých Média

Rekonstrukce oprávněně patří k nejnáročnějším stavebním činnostem, protože na jejím počátku je spousta neznámých, které skrývá stav domu. Z tohoto důvodu by rekonstrukci měla předcházet pečlivá příprava, která obsahuje např. stavební průzkum a statické posouzení domu.

Při rekonstrukci tohoto dvougeneračního rodinného domu byly na fasádě kromě kontaktního zateplovacího systému s bílou omítkou použity vláknocementové obkladové fasádní desky Cembrit Granite/Pearl doplněný o žlutý akrylový nátěr a dřevěný obklad Rhombus ze sibiřského modřínu. Střešní krytina je také vláknocementová – Cembrit, Anglický obdélník. Autory projektu jsou: GeddesKaňka (Ing. arch. Tomáš Kaňka a Ing. arch. Vladimír Uzel).

Celý článek

GEDDESKAŇKA SE UJME PŘESTAVBY HISTORICKÉ BUDOVY V PLZNI Média

Architektonická kancelář GeddesKaňka s.r.o. byla jmenována hlavním architektem pro nový prestižní projekt – rekonstrukci velké historické budovy v Plzni.

Investor plánuje spolu s architektonickým týmem GeddesKaňka přestavbu činžovního domu v ulici Čelakovského v Plzni, který se nachází v těsné blízkosti historického centra města. Stavba bude citlivě adaptována s ohledem na současné požadavky na bydlení. Investičním záměrem je vytvoření bydlení vysokého standardu v historicky a esteticky cenném objektu, který bude zahrnovat 14 až 15 bytů, z nichž 3 mezonetové bytové jednotky budou umístěné v nově adaptovaném podkrovním prostoru. V objektu a na jeho pozemku budou zajištěna parkovací stání.

V současné době je záměr v projektové přípravě a realizace je plánována na rok 2018 – 2019.

Celý článek

Kontakt

Máte zájem o naše služby, nebo se chcete jen zeptat? Jsme tu pro Vás!

Nebo se můžete zastavit na kávu přímo u nás v kanceláři…

Doručovací adresa / Ateliér

GeddesKaňka, s.r.o.
Tomkova 3166/1
150 00, Praha 5 – Smíchov
Česká republika

info@geddeskanka.cz
Tel.: +420 257 210 364

Fakturační adresa / Sídlo

GeddesKaňka, s.r.o.
Pod Hybšmankou 2339/19
150 00, Praha 5
Česká republika

IČO: 28200845
DIČ: CZ28200845